Mag ik een aanhangwagen achter mijn scooter of bromfiets hebben?

Dat is toegestaan, onder bepaalde voorwaarden. De van toepassing zijn de artikelen uit het voertuigreglement:

Artikel 5 punt 18 punt 26.

1. Bromfietsen op twee wielen mogen met inbegrip van de lading niet breder zijn dan 1 meter.

2. Bromfietsen op meer dan twee wielen mogen met inbegrip van de lading niet breder zijn dan 2 meter.

Voor de aanhangwagens geldt artikel 5 punt 18 punt 27 uit het voertuigreglement.
Aanhangwagens achter bromfietsen moeten in aangekoppelde toestand voldoen aan de volgende eisen:



a.
De breedte van het voertuig mag met inbegrip van de lading niet meer bedragen dan 1 meter.



b.
De hoogte van het voertuig mag met inbegrip van de lading niet meer bedragen dan 1 meter.



c.
De totale massa van het voertuig mag niet meer bedragen dan de helft van de ledige massa van de trekkende bromfiets.



d.
De afstand van de achteras van de trekkende bromfiets tot de achterzijde van de aanhangwagen met inbegrip van de lading mag niet meer bedragen dan 2 meter.



Op een aanhangwagen achter een bromfiets moet een witte kentekenplaat, met hetzelfde nummer als het trekkende voertuig zijn aangebracht.

Terug naar de website